Co to jest licówka? Metoda na super uśmiech!

Wiele osób pomimo największych wysiłków, nie może utrzymać swoich zębów w odpowiednim stanie i kondycji. Nie pomagają wizyty u stomatologa, częste mycie i nitkowanie zębów, czy też nawet bardziej zaawansowane zabiegi stomatologiczne. Prędzej czy później zęby się przebarwiają, kruszą czy też nawet zmieniają swoje położenie. Bardzo często w takiej sytuacji pacjenci sięgają po najprostsze rozwiązanie, czyli po licówki. Co to jest licówka, kiedy się ją powinno dokładnie stosować, a także jaki jest koszt założenia licówki? Innymi słowy, wszystko, co trzeba wiedzieć o licówkach.

Licówka — charakterystyka

Co to jest licówka? Jest to specjalna płytka, która montowana jest na zębie. Ostatnimi czasy staje się to coraz popularniejsza forma dbania o swoje zęby, a już dziś stanowi podstawę, jeśli chodzi o stomatologię estetyczną.
Niezwykle ważną sprawą związaną z licówką jest to, że zabieg jej położenia jest zupełnie bezbolesny, a także bardzo szybki, ponieważ można wyjść od stomatologa z zupełnie innymi zębami już po pierwszej wizycie. Warto sobie jednak zadać pytanie, kiedy się ją powinno stosować?

Kiedy założyć licówkę?

Skoro już wiadomo, co to jest licówka, warto się teraz zastanowić nad tym, z jakiego powodu warto jej używać i kiedy tak konkretnie powinno się po nią sięgnąć. Licówka to płytka nakładana na ząb, która zasłania jego wszelkie defekty. Podstawowym więc zastosowaniem licówki jest sytuacja, gdy zęby w jakiś sposób odbiegają od tego, jak chciałby, żeby wyglądały ich właściciel.

Licówki powszechnie stosowane są np. w sytuacji, gdy zęby doznały bardzo poważnych przebarwień, których nie da się usunąć przy pomocy klasycznych metod wybielania. Co więcej, licówki są bardzo często stosowany rozwiązaniem, jeśli ząb w wyniku mechanicznego uszkodzenia się ułamie, czy też jego ubytek będzie efektem nieprawidłowej higieny jamy ustnej.


To jednak nie wszystko, ponieważ licówki są powszechnie wykorzystywanym sposobem na to, aby zamaskować diastemie, czyli szparę mieczy zębami. Dzięki temu, że umieści się na zębach dobrze dobraną licówkę, nie trzeba stosować długotrwałego i co najważniejsze, bardzo drogiego leczenia przy pomocy aparatu stomatologicznego. Problem po prostu można zamaskować, stosując licówki.

Koszt zakładania licówki

Jak zatem widać po powyższym opisie, licówki to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie, które sprawdzi się w ogromnej ilości różnych zastosowań. Nie tylko rozwiązuje problem przebarwień zębów, lecz także ich poważnych ubytków. Co więcej, licówka jest także w stanie poprawić wygląd zębów, które dotknął problem diastemy.
Zasadne jest więc w tym momencie pytanie, ile kosztuje zabieg zakładania licówki? Na jaki wydatek trzeba się w przypadku tej metody szykować? Sama licówka, która wykonana jest ze specjalnych, bezpiecznych dla zdrowia substancji, nie jest specjalnie drogim elementem.

O wiele trudniejsze i droższe jest natomiast przygotowanie zęba do przyklejenia licówki, a także sam klej, który musi się charakteryzować odpowiednimi właściwościami. Jak się szacuje, średni koszt wykonania takiego zabiegu to około 500 złotych za ząb. Czas, po którym trzeba licówkę złożyć na nowo, to około 2-5 lat.