Piękny uśmiech sprawia, że ludzie postrzegają nas jako zdrowych, zadbanych. Odpowiednie dbanie o uśmiech powinno być naszym obowiązkiem aż do końca naszych dni. Niestety, niezależnie od tego, jak dbamy o nasz uśmiech, może zdarzyć się tak, że dojdzie do uszkodzeń, strat w zębach. W takim przypadku należy zareagować i zdecydować się na rozwiązanie, które jest maksymalnie zbliżone do naturalnych zębów.
Decyzja o wszczepieniu implantów stomatologicznych jest bardzo dobrą decyzją. Zdecydowanie się na implanty stomatologiczne to rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie efektu o wysokim poziomie. Implanty stomatologiczne można też wykorzystać w połączeniu z innym rozwiązaniem protetycznym, na przykład z protezą. Dowiedz się, czym są implanty stomatologiczne i dlaczego warto zdecydować się na implanty.
Czym są implanty zębów?
Implanty zębów są czymś, co kształtem przypomina śrubę. Wykorzystanie implantów stomatologicznych pozwala na uzyskanie efektu zbliżonego do naturalnych zębów. Implanty najczęściej są wykonywane z tytanu, jednak coraz częściej można spotkać się z implantami cyrkonowymi.
Na implantach stomatologicznych mocuje się korony protetyczne, które zastępują wizualnie i funkcjonalnie naturalnego zęba. Stosowanie takiego rozwiązania jest możliwe już od wielu lat, jednak jego stałe udoskonalanie pozwoliło na uzyskanie coraz lepszych efektów. Leczenie implantologiczne staje się coraz skuteczniejsze.
Zalety implantów zębowych
Implanty, niezależnie od rodzaju, posiadają wspólną zaletę – są w stanie zapewnić stabilną i trwałą konstrukcję. Inne rozwiązania protetyczne nie są w stanie zagwarantować takiej stabilności, jak implant. To spora zaleta, która sprawia, że ten rodzaj leczenia protetycznego jest szczególnie istotny do rozważenia.
Implanty tytanowe wykazują niesamowitą stabilność, świetnie integrują się z tkanką kostną pacjenta. Natomiast implanty cyrkonowe posiadają atrakcyjny kolor, który niweluje problem uzyskania negatywnego efektu estetycznego po obniżeniu linii dziąseł.
Kto może poddać się implantacji?
Leczenie implantologiczne jest możliwe w przypadku, gdy pacjent jest już pełnoletni. Za wiek 18 lat przyjmuje się barierę, w której tkanka kostna szczęki jeszcze się rozwija. Oczywiście warto jest wykonać uprzednio zdjęcie rentgenowskie, z którego pacjent dowie się, jaka jest jakość jego tkanki kostnej. W miarę potrzeb tymczasowo można rozważyć inne rozwiązanie protetyczne, np. most adhezyjny, a później w dogodnym czasie wszczepić implant.